';
Preloader logo
side-area-logo

Rekonstrukce obchodu s gurmánskými specialitami

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google +
  • LinkedIN
Share
Tagged in
Info o autorství:
V rámci pracovního úvazku pro ateliér Free Architects se Ing. arch. Dominik Syrový (nyní ARCHtet) podílel jako vedoucí projektu na tomto projektu.

Celé léto jsme žili přípravami nového designu farmářského krámku, jak jsme mu toho času říkali, a nyní si můžeme říci, že naše hlavní úloha je za námi. Snad zaslouženě můžeme říci, úspěšně.
 
NÁVRH
Rekonstrukce obchodu proběhla na adrese Vršovická 88, kde býval obchod se zeleninou. Majitelé se rozhodli rozšířit postupně sortiment na více produktů než jen zeleninu a ovoce. K tomu však bylo potřeba i větší plochy obchodu, který není nafukovací. V návrhu tak došlo k optimalizaci dispozičního řešení a kompletně novému návrhu obchodu, který si zvětšil prodejní plochu z 37 m2 (obsluhovaný prodavačkami z 50% nabízeného sortimentu) na cca 50 m2 (s obsluhou prodavaček cca 10% prodávaného sortimentu). Poměr zlepšení provozu zde byl tedy celkem značný a věříme, že i praxe ukáže benefity návrhu. Design obchodu pak samozřejmě odpovídal konceptu prodávaných produktů. Slovo "farmářské", ze kterého se stává dnes již klišé, jsme úplně z názvosloví obchodu vypustili a nechali do dýchat na návštěvníky celým interiérem.
 
MATERIÁLY A REALIZACE
Zodpovědnou realizaci pro vedla firma Bohemia Decor. Největší výzvou byl termín. U obchodu není možné zavřít na několik měsíců a pohodlně si rekonstruovat. Zde bylo možné zavřít na pouhých 14 dní a celou realizaci zvládnout v takto krátkém čase. Veškeré dodávky a výroba tak museli být opravdu precizně naplánovány. Od bouracích prací až po truhlářské konstrukce a samotné bedýnky či sudy. Vše klaplo jak mělo bez větších stresů či komplikací. Jako nejvýraznější prvek interiéru byl na stěně na proti vstupu použit signifikantní obklad Maiolica s glazovaným povrchem a retro vzhledem. Kompozice vzorovaných obkladů s tmavými a světlými obklady tak vytvořil třešničku celého interiéru. Zbytek pak tvoří mořené dřevo do lehce tmavšího odstínu. Na exponovanějších stěnách je pak dekorativní stěrka Ottocento Antico Velluto prováděné dekoratéry firmy Bohemia Decor.
 
PARTICIPANTS
Vedoucí projektu:
Ing. arch. Dominik Syrový (v současnosti ARCHtet)
 
Autorský dozor:
Ing. arch. Dominik Syrový (v současnosti ARCHtet)