';
Preloader logo
side-area-logo

Airbnb Home Staging V Jámě – Praha 1

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google +
  • LinkedIN
Share
Tagged in
Home staging je v principu zařízení bytu do uživatelného stavu včetně dekorací. Zde zněl úkol jasně. Vybavit nově zrekonstruovaný byt tak, aby se mohl pronajímat na portálu Airbnb.
ZADÁNÍ
Vše bylo třeba provést velice rychle, aby neutíkali peníze z pronájmu. Na dlouhé navrhování zde nebyl čas. Realizační firma již dokončovala stavební práce, stěhování nábytku bylo na spadnutí. Nejdůležitějším kritériem pro zabydlení bytu byly samozřejmě finance. Byl striktní finanční limit.
 
NÁVRH
V první řadě bylo třeba provést studii zařiditelnosti. V první řadě se určil způsob užívání bytu, z čehož vyplynul veškerý mobiliář, který je třeba v bytě rozmístit. By třeba se poprat s ubytováním až 4-6 osob v bytě kategorie 2+KK. V několika variantách se tak ověřilo umístění postele, přistýlek a rozkládací pohovky pro pohodlné přespání až 6ti osob a samozřejmě dostatečná kapacita jídelního stolu. Pro uložení oblečení zde slouží šatna a nesměl chybět ani menší stolek na laptop či odkládací stolička na kufr jako v hotelu. Byt se nechal vymalovat pouze lomenou bílou barvou lehce do béžova, aby nepůsobila studeně a atmosféra se doladila použitím světel s teplým odstínem světla.